Kategorie: Aktuality

Břečťan a strom

Břečťan a stromBřečťan je popínavá rostlina, která mnohdy roste nejen po fasádách domů, kde má vliv na izolaci domu a pomáhá dostávat vlhkost ze zdí, ale vídáme ji i na stromech. Přímo na strom nemá tato rostlina vliv.

Není parazit a svými kořínky neodčerpává ze stromu živiny. Naopak starý cca 50 letý břečťan může i strom svojí vlastní mohutností a silným průměrem výhonů zpevnit. Díky břečťanu se na stromě vyskytuje více ptactva, neboť poskytuje ptákům vhodné podmínky k hnízdění. Bohužel při postupném kácení stromu, který je silně zarostlý břečťanem vznikají mnohdy nemalé potíže. Stromolezecké stupačky určené pro výstup do koruny nezachrání ani velké hroty, neboť přes silnou vrstvu spletitých výhonů se hrot stupačky nedostane ani ke kůře stromu. Výstup na strom je tak velice obtížný a rizikový. Při následném špalkování a odřezávání stromu od špičky  se vždy musí nejprve odřezat obrost břečťanu a následně teprve odříznout špalek. Fotky 50 letého břečťanu.

Vydáno: 25.3.2014 19:24 | 
Přečteno: 2780x | 
 | Hodnocení:

Fotogalerie

Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz

Přehled služeb

Kácení rizikových stromů, prořez korun stromů, arboristika, stromolezectví, likvidace nebezpečných stromů, zajišťujeme havarijní služby při kácení rizikových stromů.

Kontaktujte nás

V případě zájmu nás prosím kontaktujte buďto telefonicky, mailem nebo přímo přes kontaktní formulář.

Telefon: +420-777-815-206
E-mail: info@kaceni-plzen.cz