Kategorie: Aktuality

Jaký řetěz na motorovou pilu?

Jaký řetěz na motorovou pilu?Pro kácení, prořezávání nebo řezání třeba na zahradě jen jednou za čas není důležitá jen volba pily, ale i volba řetězu. Volba řetězu se samozřejmě od pily odvíjí. Nejprodávanější řetězy mají rozteč buď 3/8 nebo 325. To znamená, že stejně dlouhý řetěz 3/8 bude mít méně článků než řetěz s roztečí 325.

Další podstatná věc je šířka vodícího článku, která se odvíjí od parametrů uvedených na liště pily. Šířka drážky v liště je u malých profesionálních arboristických pil 1,1mm. U slabých nebo hobby pil, ale také třeba u silnějších, jednoručních arbo pil je šířka 1,3mm. Potom bývá šířka 1,5 a u silných profesionálních pil 1,6mm. Údaje jsou uvedeny na liště pily kde se udává i počet zubů. Zuby pily jsou rozděleny na základní dva druhy a to hranaté a kulaté. Hranatý zub jde lépe do dřeva a hodí na čisté a měkké dřevo, nebo pro zkušeného dřevorubce. Začátečníkovy se bude řetěz s hranatým zubem rychle tupit. Oblý řetěz řeže sice pomaleji, ale zůstane déle ostrý i při řezání znečištěného dřeva.

Řetězy duro

Zvláštní kategorii zaujímají řetězy z tvrdo-kovu, tzv. duro řetězy které odolávají i řezání silně znečištěného dřeva. Jejich životnost je cca 4 krát delší. Nejvhodnější použití z našeho hlediska je na vyvětvování, špalkování a postupné kácení. Při použití u jednoručních pil při rizikovém kácení, kde je třeba stále ostrý řetěz se jednoznačně vyplatí daný výkon řetězu proti vysoké ceně. Bohužel před koupí tohoto řetězu se ujistěte zda ve vašem okolí někdo zajišťuje broušení těchto duro řetězů. Brousí se diamantovým kotoučem, jehož cena se pohybuje kolem 5000Kč.

Vydáno: 18.4.2014 20:14 | 
Přečteno: 3175x | 
 | Hodnocení:

Fotogalerie

Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz Fotogalerie kaceni-Plzen.cz

Přehled služeb

Kácení rizikových stromů, prořez korun stromů, arboristika, stromolezectví, likvidace nebezpečných stromů, zajišťujeme havarijní služby při kácení rizikových stromů.

Kontaktujte nás

V případě zájmu nás prosím kontaktujte buďto telefonicky, mailem nebo přímo přes kontaktní formulář.

Telefon: +420-777-815-206
E-mail: info@kaceni-plzen.cz